Przejdź do treści
Home / Blog / Jak zrobić świecę do masażu w domu? Krótki poradnik
Jak zrobić świecę do masażu w domu? Krótki poradnik

Jak zrobić świecę do masażu w domu? Krótki poradnik

Masaż to jeden z najlepszych sposobów na relaks po długim dniu pracy. Przyjemne, płynne ruchy masujących dłoni doskonale rozluźniają napięte ciało i pomagają w wyzbyciu się wszelkiego bólu. Te doznania są jeszcze przyjemniejsze, gdy wykorzystuje się do nich świece do masażu. Chcesz samodzielnie przygotować jedną z nich? Świeca do masażu: jak zrobić? Poniżej podpowiadamy!

Czym jest świeca do masażu w domu?

Marzy Ci się domowe SPA? Potrzebujesz chwili relaksu, a jednocześnie chcesz zadbać o swoją skórę? Masaż z użyciem specjalnej świecy będzie strzałem w dziesiątkę! Dzięki niej spędzisz przyjemne, romantyczne chwile z ukochaną osobą, a przy tym się uspokoisz i wyciszysz. Czym jednak jest ta świeca do masażu?

Świeca do masażu to specjalny rodzaj świecy wykonanej z naturalnych i całkowicie bezpiecznych dla człowieka wosków i olejków. Od klasycznej świecy różni ją to, że po podpaleniu topi się do postaci ciepłego olejku, który następnie można wykorzystać do masażu ciała, bez konieczności czekania, aż ostygnie. Co istotne, świece do masażu często zawierają w sobie olejki eteryczne, dzięki którym masaż jest nie tylko przyjemnie ciepły, ale i zapewnia aromaterapeutyczne działanie.

Czy świeca sojowa nadaje się do masażu ciała?

Bezpieczny, roślinny, wydajny — tak w skrócie opisać można wosk sojowy. Czy więc nadaje się do masażu ciała? Zdecydowanie tak! Musisz jednak pamiętać o tym, by była to świeca dedykowana do masażu — zwykła może osiągać wyższą temperaturę po stopieniu, a do tego może zawierać olejki zapachowe, które nie będą zdrowe dla Twojej skóry. Koniecznie więc zwróć na to uwagę!

Świece sojowe do masażu — dlaczego warto?

Masaż relaksacyjny z wykorzystaniem sojowych świec to strzał w dziesiątkę z różnych powodów. Warto po nie sięgnąć ze względu na:

  • naturalne składniki: świece sojowe do masażu nie zawierają w swoim składnie toksycznych elementów, a do tego często wykonywane są z dodatkiem np. masła shea czy masła kakaowego.
  • pielęgnację skóry: oleje stosowane w sojowych świecach mają właściwości nawilżające, odżywcze i regeneracyjne, dzięki czemu pomagają w utrzymaniu skóry w doskonałym stanie.
  • przyjemne doznania: masaż ciepłym woskiem doskonale rozluźnia i relaksuje, a dodatek olejków eterycznych zapewnia przyjemne doznania aromaterapeutyczne.
  • ekonomiczność i wszechstronność: świece sojowe mają dłuższy czas palenia niż warianty parafinowe, więc starczają na dłużej. Co więcej, mogą być stosowane do masażu nie tylko w profesjonalnych gabinetach SPA, ale i w domowym zaciszu. Sprawdzą się także jako pomysł na prezent.

Jakie składniki są potrzebne do świecy sojowej do masażu?

Aby stworzyć świece do masażu, potrzebujesz:

Jak zrobić świecę do masażu w domu?

W kąpieli wodnej rozpuść 100 g wosku sojowego oraz, opcjonalnie, 20 g oleju kokosowego i 10 g masła shea. Do roztopionej mieszanki dodaj kilka kropel (5-10 ml) ulubionego olejku eterycznego i dokładnie wymieszaj. W naczyniu na świecę umieść knot i ustabilizuj go za pomocą stabilizatora. Wlej gorącą mieszankę tak, by knot się nie przemieścił, a następnie odstaw naczynie do ostygnięcia. Świeca sojowa do masażu będzie gotowa, gdy całkowicie stwardnieje.

Świeca do masażu — jak używać?

Sojowa świeca zapachowa do masażu jest bardzo prosta w użytku. Wystarczy, że podpalisz knot i poczekasz, aż wosk się równomiernie rozpuści na całej jej powierzchni. Następnie wystarczy zgasić płomień, a roztopiony wosk wylać na wewnętrzną część dłoni lub bezpośrednio na ciało osoby masowanej. I gotowe — można przejść do wykonywania masażu! A odstawiona na bok świeca zastygnie, dzięki czemu będzie ją można ponownie wykorzystać.

Wykonanie świecy sojowej do masażu w domu nie jest trudne — potrzebujesz jedynie kilku składników. Zaopatrz się w nie w naszym sklepie internetowym, a zyskasz pewność, że sięgasz po te wartościowe i bezpieczne. Zapraszamy!